150 komputerów za darmo dla sochaczewian

150 podopiecznych MOPS z terenu Sochaczewa zostanie za darmo wyposażonych w komputery z dostępem do Internetu. Miasto będzie płacić za oprogramowanie i abonament dla tych osób przez 8 kolejnych lat.


Aż 150 podopiecznych sochaczewskiego MOPS otrzyma za darmo komputer, zostanie przeszkolonych z obsługi Internetu, a potem przez 8 lat będzie korzystało z tego, że miasto będzie płacić za dostęp do Internetu, oprogramowanie i serwis. Program jest realizowany dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, które ma duże doświadczenie związane z walką z wykluczeniem cyfrowym i realizowało już wiele projektów z tej dziedziny. Obecnie trwa etap rekrutacji – osoby zainteresowane mogą pobrać specjalne formularze zgłoszeniowe w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej lub Wydziale Spraw Społecznych i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego. Należy je składać najpóźniej do 31 sierpnia. Po tym terminie nastąpi ocena formalna wniosków a następnie – jeżeli zakwalifikowanych zgłoszeń będzie więcej niż 150 – losowanie w obecności notariusza. Realizacja programu rozpocznie się od przyszłego roku. Wśród 150 beneficjentów mają się znaleźć osoby niepełnosprawne (50), osoby kwalifikujące się do otrzymywania pomocy w ramach świadczeń rodzinnych (25) i w ramach świadczeń z opieki społecznej (25) oraz dzieci i młodzież z sochaczewskich szkół (50).
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.3 – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu przez Gminę Miasto Sochaczew. Budżet programu to 1.700.000 zł.

Reklama

2 komentarze to “150 komputerów za darmo dla sochaczewian”

Trackbacks

  •