Budowa lotniska w Modlinie przyspiesza

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę głównego punktu kontroli wjazdu na teren portu lotniczego.

Parterowy obiekt, przeznaczony dla Służby Ochrony Lotniska będzie się składał m.in. ze stanowisk kontroli bezpieczeństwa, biura przepustek, pomieszczeń przesłuchań, hali przejazdowej kontroli pojazdów. Inwestorem jest Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin Sp. z o.o.

Obecnie trwa przetarg na wykonawcę głównego punktu kontroli. Zakończono już przetargi na budowę i remont budynków lotniska, terminalu pasażerskiego oraz części lotniczej.

Lotnisko użytku publicznego ma pełnić rolę lotniska regionalnego i komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Będzie działało 24h na dobę i obsługiwało przewozy międzynarodowe (na liniach krótkiego i średniego zasięgu) oraz przewozy krajowe między portami regionalnymi. Port lotniczy w Modlinie jest ściśle związany z rozbudową infrastruktury pod kątem organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Został wpisany do rządowego wykazu przedsięwzięć realizowanych w związku z tym turniejem.

Reklama