Drogi w modernizacji i budowie

Dobiega końca sezon modernizacji dróg. W tym roku jak informują pracownicy Urzędy Gminy w Żabiej Woli udało się między innymi zmodernizować i poprawić drogi na odcinkach: Kaleń Towarzystwo- Lisówek, ulica Wiśniowa, Siestrzeń- Władysławów, ulica Nadrzeczna w Siestrzeni, ulica Główna we Władysławowie, Słubica- Oddział. Drogi miały wcześniej nawierzchnię gruntową prócz odcinka Słubica – Oddzial, tam był stary kruszący się asfald.

W tym roku został rozstrzygnięty przetarg na drogę w Słubicy Wsi ulicę Słowiczą. Gmina już przygotowuje się do zimy, jest po rozstrzygniętych przetargach na utrzymanie dróg. Żabia Wola planuje w tym roku na zimowe utrzymanie wydać ponad 300 tysięcy złotych. Będzie sześciu wykonawców na osiem rejonów.

W modernizacji też trasa katowicka, zdejmowana jest stara nawierzchnia, występują utrudnienia w ruchu. Remont gierkówki potrwa do 2012 roku. Na trasie prowadzone są remonty połówkowe, co oznacza częściowe wyłączenie z ruchu jednego pasa. Trakt Tarczyński, inwestycja wspólna gmin: Żabia Wola, Mszczonów, powiatów grodziskiego i żyrardowskiego jest już gotowy. Trakt znacznie usprawni komunikację dla mieszkańcom Mazowsza. Droga łączy dwa szlaki krajowe. Trakt to blisko 8 kilometrów nowej drogi w tym 3 kilometry na terenie gminy Żabia Wola. Droga jest już asfaltowa. Żabiowolski samorząd zamierza skorzystać z dofinansowania i ubiegać się o nie z myślą o remoncie drogi do Grzegorzewic.

Reklama