Szpital Zachodni rozpoczyna współpracę z Collegium Mazoviense

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim rozpoczyna współpracę z prywatną żyrardowską uczelnią medyczną Collegium Mazoviense, założoną przez profesorów związanych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Ratownicy medyczni, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, będą odbywać w grodziskim szpitalu większość zajęć praktycznych.

-150 studentów ratownictwa medycznego, będzie przyglądało się pracy zawodowców i zdobywało cenne doświadczenia na najnowocześniejszym SOR-ze na Mazowszu – zapewniała studentów w czasie inauguracji roku akademickiego kanclerz uczelni Małgorzata Machota. Ze stałej współpracy ze środowiskiem akademickim cieszy się też Krystyna Płukis dyrektor Szpitala Zachodniego.

Szpital prócz umożliwienia studentom praktyki przy łóżku pacjenta, oferuje także jedną z nowocześniejszych w kraju salę wykładową w pełni osprzętowioną, z podglądem na salę operacyjną oraz na pracę ratowników- dodaje Płukis. Obok sali wykładowej szpital posiada też bogatą bibliotekę medyczną, z której również będą korzystali studenci. Współpraca z uczelnią medyczną dopiero się rozpoczyna. Od lutego w szpitalu pojawią się pierwsze studentki pielęgniarstwa.

Reklama