Norman Davies przyjedzie do Grodziska Mazowieckiego

Do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie Norman Davies autor m.in. “Bożego igrzyska”, historyk, którego książki są wyjątkowo cenione w Polsce. 30 listopada w grodziskim Centrum Kultury spotka się z czytelnikami i będzie promował swoją najnowszą książkę zatytułowaną “ Zaginione królestwo”. Davies przyjedzie na zaproszenie Stowarzyszenia Europa i My oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie rozpocznie wręczenie stypendiów Agrafki dla najlepszych studentów powiatu żyrardowskiego.

Norman Davies jest absolwentem Oksfordu, profesorem Uniwersytetu Londyńskiego, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej. W 2003 roku otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżniony wieloma polskimi odznaczeniami.

Jest autorem takich dzieł historycznych jak: „Europa”, „Boże igrzysko” (Historia Polski w dwóch tomach), „Serce Europy” (Krótka Historia Polski), „Orzeł biały – czerwona gwiazda, Wojna polsko-sowiecka 1919-1920”, „Wyspy” i innych. Książka pt. „Powstanie 44” była jedną z najlepiej sprzedających się książek w 2004 roku i do dzisiaj sprzedano ją w liczbie ponad 150 tys. egzemplarzy.

Spotkanie z Daviesem rozpocznie się o godz 16 tej, 30 listopada, w CK w Grodzisku Mazowieckim.

Reklama