Sochaczew.Kandydaci na burmistrza otrzymują poparcie od swoich konkurentów

W Sochaczewie kampania wyborcza przed drugą turą wyborów coraz bardziej intensywna. Dziś oficjalnie poparcia udzieliła urzędującemu burmistrzowi Bogumiłowi Czubackiemu Urszula Pawlak kandydująca z listy PO w Sochaczewie. To nie jedyne poparcie innego kandydata na urząd burmistrza Sochaczewa z I tury wyborów. Maciej Małecki z PiS udzielił oficjalnego poparcia Piotrowi Osieckiemu, wice staroście sochaczewskiemu.

Obie deklaracje mają znaczenie, bo szanse obu kandydatów są dość wyrównane. Przypomnijmy Bogumił Czubacki uzyskał w I turze wyborów 31% głosów, Piotr Osiecki ledwie o 5.5% mniej- 25,6. Czubackiego poparła Urszula Pawlak, która uzyskała 8,3% poparcia, co mogłoby dać Czubackiemu, pod warunkiem, ze elektorat Pawlak zagłosuje zgodnie z jej sugestią w sumie około 39,3% głosów.

Maciej Małecki uzyskał 21,6% głosów, co mogłoby dać Osieckiemu w sumie z jego wynikiem 48,2% głosów. Pozostaje jeszcze ponad 14 % głosów oddanych w I turze na pozostałych trzech kandydatów i o te głosy będzie toczył się prawdziwy bój. Oczywiście przełożenie wprost głosów osób popierających na obecnych kandydatów na burmistrza jest bardzo optymistyczne, ale nie jest nie możliwe. Efekt pracy obu kandydatów będzie znany 6 grudnia.

Reklama