Zagrała 18 Struna

Zwyciężczyniami tegorocznej Struny zostały ex aequo: Zuzanna Osuchowska z Prywatnej Szkoły Muzycznej w Żyrardowie i Justyna Tondera z Gminnego Ośrodka Kultury w Radziejowicach. Na drugim miejscu znalazła się przedstawicielka gospodarzy, czyli Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, Magdalena Narożna. Trzecią pozycję zajęła Paulina Urynowicz z GOK w Radziejowicach. Wyróżnienia przyznane przez jurorów przeglądu piosenki otrzymali: Grzegorz Cieciński z Wrocławia i Martyna Peryt z Centrum Kultury w Żyrardowie. Nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy za uczestnictwo dla wszystkich uczestników XVIII Spotkań z Piosenką „STRUNA” wręczyli: sponsorzy – burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek i starosta Wojciech Szustakiewicz, a także członkowie jury- kompozytor i pianista Janusz Tylman, piosenkarka Danuta Stankiewicz oraz muzyk Bożena Kapuścińska. Przewodniczący jury, Janusz Tylman ogłaszając wyniki przeglądu stwierdził, że poziom artystyczny wykonawców oraz różnorodność repertuarowa, jaką zaprezentowali był dobry. Kompozytor zachęcał młodych artystów do rozwijania swoich talentów i korzystania z takich możliwości sprawdzania wokalnego kunsztu, jaki dają przeglądy i konkursy piosenek. Bardzo ciepło wypowiadał się także o organizatorach mszczonowskiej STRUNY. Stwierdził, że w MOK- u czuje się wyśmienicie i wyraźnie dał do zrozumienia, że za rok także jest gotowy zasiąść w jury STRUNY.

Podczas XVIII edycji przeglądu swoje umiejętności przed jurorami i zgromadzoną w MOK-u publicznością zaprezentowało 14 wokalistów. W kilku przypadkach śpiewającym towarzyszyły osoby akompaniujące lub w ogóle całe zespoły. W gronie głównych wykonawców znaleźli się: Paulina Urynowicz (GOK Radziejowice), Mateusz Bechcicki (MOK), Kamil Stępniewicz (MDK Radom), Dominika Szlaga (Miejski Ogród Jordanowski Żyrardów), Magdalena Narożna (MOK), Grzegorz Cieciński (Wrocław), Izabela Kulis (MDK Żyrardów), Paula Koziak (MDK Radom), Zuzanna Osuchowska (Prywatna Szkoła Muzyczna Żyrardów), Martyna Peryt (Centrum Kultury Żyrardów), Emilia Stępniewicz (MDK Radom), Natalia Ołdak (GOK Radziejowice), Anna Baumel (MOK) oraz Justyna Tondera (GOK Radziejowice).

Pomysłodawczynią i główną organizatorką Spotkań z Piosenką STRUNA jest instruktorka MOK-u Danuta Wójt. Konkursową galę, podczas której młodym artystom wręczono nagrody i wyróżnienia poprowadził kierownik Marek Baumel (MOK). Tegoroczny przegląd sponsorowali: Urząd Miejski we Mszczonowie i Starostwo Powiatowe w Żyrardowie. Burmistrz Kurek i Starosta Szustakiewicz co roku przybywają do MOK-u, aby nie tylko nagrodzić najzdolniejszych wokalistów, ale także posłuchać występów uzdolnionej młodzieży. Podczas tej edycji zaproszenie do wysłuchania uczestników STRUNY przyjęła również Anna Kolera – dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego.

M.L.

Reklama