Adoptuj zwierzaka

Gmina Żabia Wola wspólnie z lokalną lecznicą weterynarii zachęcają do adopcji zwierząt. Teraz jest do adopcji suczka, ma około 7 miesięcy- szacuje Marzena Sidor, lekarz weterynarii. Zwierzę błąkało się w Grzegorzewicach. Suczka jest bardzo łagodnego usposobienia, lubi dzieci. Czeka na dom w hotelu w Pieńkach Zarębskich.

Adopcja jest bezpłatna, zwierzę zostanie wysterylizowane. – Staramy się by jak najwięcej bezdomnych zwierzaków trafiało w dobre ręce- mówi Joanna Boczkowska z Urzędu Gminy w Żabiej Woli. W przypadku bezdomnych gmina współpracuje ze schroniskiem w Kutnie, zwierzaki tam właśnie są przewożone. Od lipca 2009 roku trafiło do schroniska 13 zwierzaków. Koszt przewiezienia każdego sięga już nawet dwóch tysięcy złotych.

Ciągle trwają rozmowy nad lokalizacją dużego schroniska dla gmin Związku Mazowsze Zachodnie. Pierwotnie była mowa o terenie Puszczy Mariańskiej, gdzie pojawił się grunt pod ten cel. Społeczne niezadowolenie okolicznych mieszkańców spowodowało jednak, że tego schroniska ciągle nie ma.

Reklama