Przed nami Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

1 kwietnia w Polsce rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Rekrutacja chętnych do przeprowadzenia spisu na terenie Żabiej Woli już została zakończona. W spisie jak informuje Aniela Baraniak wezmą udział: Agnieszka Przybylska, Adrian Gzula, Natalia Kalisiewcz, Milena Owczarek i rezerwowo Izabela Krutkowska.

Spis ma na celu zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno -społecznej i zawodowej a także społeczno -ekonomicznej i warunkach mieszkaniowych. Spis pozwoli pozyskać informacje między innymi dotyczące zmian zachodzących w procesach demograficznych. Jak dodaje Aniela Baraniak, od 1 do 17 marca na terenie gminy Żabia Wola rachmistrze spisowi przeprowadzą obchód przedspisowy. Każdy rachmistrz zostanie wyposażony w imienny identyfikator.

Spis będzie obejmował między innymi: stan i charakterystykę demograficzną ludności, edukację, aktywność ekonomiczną osób, dojazdy do pracy, źródła utrzymania, niepełnosprawność, obywatelstwo, migracje wewnętrzne, migracje zagraniczne, narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne, wyznanie, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych. Oprac. jn

Reklama