Ceny wody i ścieków w Grodzisku o 12% w górę

Mieszkańców Grodziska Mazowieckiego a także Milanówka, Brwinowa i Podkowy Leśnej czeka 17% podwyżka za wodę i ścieki. Takie podwyżki zaproponował na wieczornej sesji grodziskim radnym Zakład Wodociągów i Kanalizacji argumentując je inwestycjami przeprowadzonymi w ostatnich latach, a rada propozycję przyjęła.

Choć podwyżki wszyscy się spodziewali, niespodziewanie wzrost cen wywołał prawdziwą burzę, szczególnie wśród radnych z Pis i Grodziszczan. Jak argumentowali to drastyczna cena i dla wielu gospodarstw domowych będzie odczuwalna. Innego zdania jest burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, którego zdaniem przy propozycji ZWiK o 17%, udało się wypracować kompromis i podnieść ceny dla mieszkańców o niecałe 12%. Taką wartość udało się uzyskać, po wzięciu na siebie przez gminę dopłat do 1 m3 wody w wysokości 36 groszy.

W sumie od 1 kwietnia mieszkańcy korzystający z usług grodziskiego ZWiK zapłacą za wodę i ścieki 8 zł 42 grosze. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, po uwzględnieniu dopłaty 8 zł 6 groszy. Dla porównania przed rokiem cena wynosiła 7 zł 57 gr. Będzie to zatem wzrost dla mieszkańców gminy grodzisk o prawie 12%.

Reklama