Rusza modernizacja stadionu w Wiskitkach

Gmina Wiskitki będzie miała nowoczesny stadion sportowy. Na remont istniejącego obiektu pozyskała 250 tys zł. Jeśli prace przebiegną bez przeszkód będzie to najnowocześniejszy stadion sportowy w powiecie żyrardowskim.

Gmina Wiskitki licząca około 10 tys mieszkańców wyprzedzi w staraniach okoliczne miasta i jako pierwsza będzie miała nowoczesny stadion sportowy z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim. To już nie tylko marzenia. Gmina w ciągu najbliższych dni podpisze umowę w sprawie pozyskania 250 tys złotych na rozpoczęcie prac. W ten sposób uzupełnimy ofertę cieszy się, wójt Wiskitek Grzegorz Miastowski. -Dziś w gminie są boiska treningowe, ale brakuje profesjonalnego, pełnowymiarowego boiska piłkarskiego do rozgrywania meczów ligowych- mówi wójt. W ramach I etapu prac zostanie m.in. wyremontowane ogrodzenie stadionu, wybudowane drogi dojazdowe, odwodniona płyta boiska i wykonane tzw. prace przygotowawcze.

Jeśli w kolejnym konkursie (wiosek już czeka na ocenę) gmina również pozyska wnioskowany 1 mln zł, za 2-3 lata wreszcie będą się tu mogły odbywać mecze ligowe. I byłby to strzał w dziesiątkę, bo stadion, dziś jeszcze bardzo zaniedbany, jest świetnie zlokalizowany. Bezpośrednio przy drodze krajowej nr 50, w odległości ok 0,5 km od budowanej autostrady A2, 5 km od drogi wojewódzkiej nr 719 i 15 km od drogi nr 8. Stadion będzie też przygotowany na przyjęcie kibiców, bo prócz infrastruktury sportowej zaprojektowane zostały parkingi dla autobusów, busów i samochodów osobowych.W projekcie są również korty tenisowe oraz bieżnie i zaplecze socjalne.

Reklama