Spisz się przez Internet!

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie możemy spisywać się przez Internet! Osoby, które chcą samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz mogą zrobić to do 16 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl.

Pierwszy krok to wygenerowanie naszego hasła. Aby go uzyskać należy wypełnić formularz identyfikacyjny: wpisać imię i nazwisko, PESEL, nazwisko rodowe matki lub NIP, wymyślone przez nas hasło oraz wpisać we wskazane miejsce kod z obrazka. Drugi krok to zalogowanie się do formularza – należy podać PESEL i utworzone wcześniej hasło. Trzeci krok to wypełnienie formularza.

W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na Infolinię: (22) 44-44-777 numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych, płatny zgodnie z taryfikatorem operatora sieci komórkowej; lub 800 800 800 numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych.

Infolinia jest czynna codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty i niedziele od 8.00 do 18.00.

Wypełnienie formularza krótkiego, przeznaczonego do badania pełnego zajmuje zaledwie kilka minut. Formularz długi, przeznaczony do badania reprezentacyjnego wymaga nieco więcej czasu, jednak jego wypełnienie możemy podzielić na etapy w zależności od ilości wolnego czasu, jakim dysponujemy. Od momentu pierwszego zalogowania dane do formularza można wprowadzać i uzupełniać przez 14 dni. W tym czasie można logować się wielokrotnie – dane za każdym razem są zapamiętywane.

Przekazane informacje będą przesyłane w postaci zaszyfrowanej i będą podlegały tajemnicy statystycznej. Zostaną wykorzystane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

Reklama