Żyrardowska policja zatrzymała grupę przestępców

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w ostatnich dniach maja tego roku zatrzymali grupę kilku osób, która dokonywała rozbojów na terenie miasta i gminy Mszczonów. Osoby te mimo młodego wieku zachowywały się bardzo bezwzględnie wobec swoich ofiar.

Do pierwszego zdarzenia doszło 27.01.2011 w miejscowości Budy Mszczonowskie, gdzie trzech zamaskowanych sprawców pomiędzy 1:00/2:00 w nocy, weszło wyjmując szybę z okna do domu Kazimierza G. Zmusili mężczyznę do wydania pieniędzy w kwocie 30 zł. uderzając go w głowę, przewracając i krępując ręce i nogi taśmą klejącą oraz przypalając rozgrzanym pogrzebaczem, grożąc jednocześnie obcięciem palców oraz pozbawieniem życia przez powieszenie.

Drugie zdarzenie miało miejsce również w Budach Mszczonowskich. Dnia 24.05.2011r. sprawcy przez uchylone okno weszli do budynku, w którym mieszkała Sabina K. Leżącą w łóżku kobietę dusząc zmusili do wydania pieniędzy w kwocie 3.500zł. Tym razem sprawcy także byli zamaskowani. W trakcie liczenia przez napastników pieniądze, kobiecie udało się uciec z domu i skryć w pobliskich krzakach. Wystraszona nie wiedząc czy sprawcy opuścili już jej dom, spędziła tam niemal całą noc i dopiero ok. 4-ej nad ranem zawiadomiła Policję.

Z uwagi na fakt, że w obu przypadkach sprawcy byli zamaskowani odnalezienie ich przez Policję było niezwykle trudne. Jednak na podstawie rozmów przeprowadzonych z osobami poszkodowanymi policjanci Wydziału Operacyjnego i Dochodzeniowo- Śledczego wytypowali jednego z możliwych sprawców, którym był Patryk F. lat 17 zamieszkały w Budach Mszczonowskich. Ten młody mężczyzna przyznał się do dokonania jednego ze zdarzeń. Dzięki celnemu wytypowaniu sprawcy ruszyła „lawina” i policjanci zatrzymali kolejne osoby biorące udział w rozbojach, wobec których Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował areszt tymczasowy, byli to: Adam Sz. lat 20- trzy miesiące aresztu, Piotr Sz. lat 23- trzy miesiące, Rafał L. lat 25- trzy miesiące, Krzysztof S. lat 22- trzy miesiące, Anita G. lat 17- dwa miesiące, Seweryn G. lat 23- trzy miesiące, Paulina F. lat 19, która będzie odpowiadać przed Sądem z wolnej stopy oraz zatrzymany jako pierwszy Patryk F. wobec którego Sąd orzekł trzy miesiące tymczasowego aresztu. W trakcie przesłuchiwania w/w osób wyszedł również na jaw kolejny rozbój mający miejsce w miejscowości Słubice Wieś w nocy z 4/5.05.2011, gdzie czterej sprawcy wdarli się do domu zajmowanego przez Stanisławę D., a następnie przewrócili ja na podłogę, skrępowali ręce taśmą klejącą i zażądali wydania pieniędzy w kwocie 20.300 zł., zabrali również telefon komórkowy. W tym przypadku sprawcy także byli zamaskowani.

Być może nie są to wszystkie czyny jakie mają na sumieniu zatrzymane osoby, w chwili obecnej śledztwo wciąż trwa.

Reklama