Miasto Żyrardów odkupi dawny „medyczniak”

Miasto Żyrardów kupi od Urzędu Marszałkowskiego nieruchomość po byłym „medyczniaku” przy ulicy Waryńskiego. Dziś w budynku mieści się m.in. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie oraz Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego.

Decyzja o zakupie budynku nie jest nowością, zapadła bowiem w mieście dawno. Sprawa przedłużała się z powodu negocjacji dotyczących ceny. Wreszcie ceny nieruchomości osiągnęły taki poziom, że udało się wynegocjować bardzo korzystne warunki zakupu, argumentował prezydent Żyrardowa Andrzej Wilk.

Przypomnijmy, budynek został wyceniony na 5 mln zł, a miasto Żyrardów wynegocjowało 80% upust i cenę nieco ponad 1 mln zł. To jeszcze nie koniec korzystnych dla miasta decyzji. -Miasto będzie mogło zapłacić za budynek w 2 ratach, w ciągu dwu lat – mówi prezydent Andrzej Wilk.

To oznacza, że zakup obciąży również 2012 rok kwotą nieco ponad pół mln zł. Z zakupu została wyłączona część budynku z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną oraz nieruchomością już wcześniej sprzedaną przez Urząd Marszałkowski.

Reklama