W Guzowie ruszył oddział przedszkolny

W Guzowie powstał oddział przedszkolny dla 24 dzieci trzy i czteroletnich. Rodzice mogą przyprowadzać maluchy na zajęcia od poniedziałku do piątku na 9 godzin od 7.30 do 16.30.

Mini przedszkole powstało na wniosek rodziców z Guzowa i okolic, którzy zgłosili taką potrzebę do Urzędu Gminy. Ich wniosek został rozpatrzony szybko i pozytywnie nie tylko z powodu potrzeby rodziców, ale również z tego względu, że część dzieci z Guzowa było dowożonych do oddziału przedszkolnego w Wiskitkach. Oddział w Szkole Podstawowej w Wiskitkach zaś, po przyjęciu pięciolatków, nie jest w stanie przyjąć większej grupy dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkole powstało w ekspresowym tempie, bo zaledwie 3-4 miesięcy. Na szczęście szkoła dopiero co przeszła remont, a także była przygotowana na przyjęcie pięciolatków, zakres prac dostosowawczych nie był więc zbyt duży. -To dlatego udało się przygotować placówkę na przejęcie dzieci w krótkim czasie tak by zaspokajała potrzeby trzy i czterolatków- mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Guzowie Joanna Przybysz.

Dzieci mają do dyspozycji dwie sale. W jednej bawią się i spożywają posiłki, w drugiej leżakują. Maluchy mogą też korzystać ze specjalnie dla nich przystosowanych łazienek. Dopóki jest odpowiednia pogoda trzy i czterolatki wychodzą również na spacery do pobliskiego parku oraz na przyszkolny plac zabaw.

Oficjalne otwarcie oddziału przedszkolnego nastąpiło 14 września, a maluchy po raz pierwszy przyszły na zajęcia 15 września.


Reklama