Duże Rodziny będą miały zniżki w grodziskich przedszkolach

Na wniosek burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego Rada Miejska podjęła decyzję o wprowadzeniu 25% i 30% zniżek dotyczących opłat w przedszkolach dla rodzin wielodzietnych, korzystających z karty Dużych Rodzin 3+ i 4+.

Uchwała w tej sprawie zapadła na Sesji Rady Miejskiej w dniu 26 października i dotyczy rodzin wielodzietnych zamieszkałych i zameldowanych na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Na 25% zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny 3+, na 30% zniżki posiadacze Karty Dużej Rodziny 4+. Ulga będzie dotyczyć około 60- ciorga dzieci chodząch do miejskich przedszkoli, wynika z szacunków Urzędu Miasta.

To kolejna ulga na liście przywilejów rodzin wielodzietnych zamieszkujących na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Do tej pory duże rodziny z trójką i więcej dzieci mogły korzystać z 50% zniżek na basen, do kina, na zajęcia organizowane w Centrum Kultury, rodziny z czwórką i więcej dzieci dodatkowo mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Teraz będą też mogły mniej płacić za pobyt dziecka w przedszkolu. Ulga może kosztować budżet miasta i gminy ponad 40 tys zł w skali roku.

Reklama