Gmina Wiskitki wystawia nieruchomości

Gmina Wiskitki wystawia nieruchomości na sprzedaż. Są to zarówno tereny rolne, tereny inwestycyjne, lokale jak i działki budowlane, w sumie dziesięć nieruchomości w trybie przetargowym.

Tereny rolne to dwie działki o powierzchni prawie 1 ha każda, znajdujące się w Hipolitowie i Franciszkowie. Pierwsza znajduje się w zasięgu strefy ochronnej budowanej autostrady A2, druga jest przewidziana w studium częściowo, przy drodze gminnej pod zabudowę mieszkaniową. Obie nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego.

Działki budowlane, trzy w Guzowie i jedna w Wiskitkach, są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne w Guzowie i pod budownictwo wielorodzinne z usługami w Wiskitkach. Działka o największej powierzchni w Guzowie liczy ponad 1400m2 a jej cena wywoławcza to 91 100 zł+ Vat, dwie kolejne w tej miejscowości mają niecały 1000 m2 i licytować je będzie można od sumy 65 000 zł i 65 100 + Vat. Najdroższa jest działka w Wiskitkach przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe z usługami, z dopuszczeniem usług na piętrze. Ta o powierzchni ponad 9 800m2 licytowana będzie od kwoty ponad 626 tys zł +Vat.

Działki inwestycyjne wystawione na przetarg znajdują się w Wiskitkach, obie przy autostradzie A2 i drodze krajowej nr 50. Jedna o powierzchni 1,7 ha, druga powyżej 1 ha. Gmina wyceniła je na 1mln 630 tys zł, drugą na 793 tys zł. Od tych kwot działki będą licytowane.

Gmina proponuje też w sprzedaży dwa gminne lokale, jeden w Prościeńcu drugi w Czerwonej Niwie- Parceli. Pierwszy w Prościeńcu to lokal o powierzchni 100m2 przeznaczony pod usługi i handel został wyceniony na 71,5 tys zł, drugi w Czerwonej Niwie, lokal mieszkalny o powierzchni ponad 37 m2 na prawie 30 tys zł.

Przetarg odbędzie się 28 października w Urzędzie Gminy Wiskitki, przestąpić do niego będą mogły osoby, które wpłacą na konto gminy wadium w wysokości 10% wartości nieruchomości do 24 października. Szczegóły na stronie www.wiskitki.bip.net.pl.

Reklama