Wesoła sobota w Izdebnie Kościelnym

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziska Mazowieckiego pod batutą Ryszarda Klechy, malowanie buziek, przygotowywanie gniotków, zabawa z chustą i liczne konkursy i zabawy. Tak wyglądało druga Wesoła Sobota z Centrum Kultury w Izdebnie Kościelnym.

Festyn dla dzieci rozpoczął się w Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym o godzinie 11.00. Tak najmłodsze dzieci jak ich starsi koledzy bawili się na na zajęciach przygotowanych specjalnie dla ich grupy wiekowej. Najmłodsze dzieci ustawiały się w kolejce do malowania buziek, robienia gniotków z balonów i mąki ziemniaczanej i zabaw animacyjnych, trochę starsi uczestniczyli w eksperymentach naukowych, zabawach, a także rysowali, wyklejali i uczestniczyli w licznych konkursach. W przerwach między różnymi zajęciami największe przeboje grała też Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Centrum Kultury, pod batutą Ryszarda Klechy.

-Ponieważ Izdebno leży nieco na uboczu gminy, tylko nieliczne dzieci dojeżdżają do Centrum Kultury na zajęcia, dlatego deceniamy, że CK przyjeżdża kolejny raz do nas- mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym Małgorzata Pietraszek.

To już drugie takie spotkanie w Izdebnie z inicjatywy dyrektora CK w Grodzisku Mazowieckim Pawła Twrdocha.

Reklama