Dofinansowania ze „schetynówki” dla gminy Wiskitki nie będzie

Poprawa układu komunikacyjnego w obrębie autostrady A2 Wiskitki poprzez modernizację istniejącej nawierzchni drogi gminnej relacji Drzewicz -Stary Drzewicz stanowiącej otoczenie dróg powiatowych 4735W 3834 W i 4701W. Wniosek gminy na modernizację tej ważnej lecz zniszczonej drogi gminnej nie uzyskał dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Co prawda opublikowana przez wojewodę mazowieckiego lista rankingowa jest dopiero wstępną listą wniosków, ostateczna zostanie opublikowana na koniec listopada 2011 roku. Sądząc jednak z liczby uzyskanych punków i miejsca na którym znalazł się wiskicki wniosek, trudno się spodziewać, że po odwołaniach sytuacja zmieni się zasadniczo.

Na 89 wniosków od gmin, wiskicki znalazł się na 57 pozycji z 19 punktami. Tymczasem najwyżej punktowany wniosek z Szydłowca uzyskał 33,6 punktów.

Droga miała zostać wyremontowana na długości 1 400 metrów. Koszt modernizacji miał wynieść 499 tys. Gmina ubiegała się o dofinansowanie w wysokości blisko 214 tys.

W sumie na wstępnej liście rankingowej znalazło się 26 projektów (14 powiatowych i tylko 12 gminnych) złożonych przez samorządy do wojewody mazowieckiego. Te z najwyższą punktacją zostaną dofinansowane w 2012 r. Na ten cel przeznaczono około 19 mln zł dofinansowania rządowego.

Reklama