Gmina Wiskitki wystawia na sprzedaż


Gmina Wiskitki ponownie wystawia nieruchomości na sprzedaż. Są to tereny rolne, tereny inwestycyjne, lokal i działki budowlane, w sumie dziewięć nieruchomości.

Tereny rolne to dwie działki o powierzchni prawie 1 ha każda, znajdujące się w Hipolitowie (o pow. 0,89 ha) i Franciszkowie (o pow. 0,96 ha). Pierwsza znajduje się w zasięgu strefy ochronnej budowanej autostrady A2, druga jest przewidziana w studium częściowo, przy drodze gminnej pod zabudowę mieszkaniową. Obie nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego. Pierwsza została wyceniona na 52 tys zł, druga na ponad 110 tys zł.

Działki budowlane, trzy w Guzowie i jedna w Wiskitkach, są przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne w Guzowie i pod budownictwo wielorodzinne z usługami w Wiskitkach. Działka o największej powierzchni w Guzowie liczy ponad 1400m2 a jej cena wywoławcza to 91 100 zł+ Vat, dwie kolejne w tej miejscowości mają niecały 1000 m2 i licytować je będzie można od sumy 65 000 zł i 65 100 + Vat. Najdroższa jest działka w Wiskitkach przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe z usługami, z dopuszczeniem usług na piętrze. Ta o powierzchni ponad 9 800m2 licytowana będzie od kwoty ponad 626 tys zł +Vat.

Działki inwestycyjne wystawione na przetarg znajdują się w Wiskitkach, obie przy autostradzie A2 i drodze krajowej nr 50. Jedna o powierzchni 1,7 ha, druga powyżej 1 ha. Gmina wyceniła je na 1mln 630 tys zł, drugą na 793 tys zł. Od tych kwot działki będą licytowane.

Gmina proponuje też w sprzedaży gminny lokal w Prościeńcu o powierzchni 100m2, przeznaczony pod usługi i handel. Ten został wyceniony na 71,5 tys zł.

Wszystkie nieruchomości można oglądać 1 grudnia od godz. 10.00. Przetarg odbędzie się 19 grudnia w Urzędzie Gminy Wiskitki, przestąpić do niego będą mogły osoby, które wpłacą na konto gminy wadium, czyli kwotę wynoszącą odpowiedni procent wartości danej nieruchomości do 15 grudnia. Szczegóły na stronie www.wiskitki.bip.net.pl. J&A Media

Reklama