Są zmiany w naliczaniu za grodziskie przedszkola

Są zmiany w sposobie naliczania opłat za korzystanie z miejskich przedszkoli na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Uchwała w tej sprawie została podjęta na ostatniej sesji większością głosów Rady Miejskiej.

Naliczanie opłat za czas faktycznie spędzony przez dziecko w przedszkolu, naliczanie minutowe, ustalenie opłaty za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu na poziomie 2 zł 80 groszy( wyłączając 5 godzin bezpłatnych), rezygnacja z naliczania wyższych opłat za ponadnormatywny czas pozostawania dziecka w przedszkolu w wysokości 4 zł 20 groszy i wprowadzenie zniżek dla rodzin wielodzietnych z trójką i więcej dzieci. To najważniejsze zmiany w nowej uchwale dotyczącej opłat za korzystanie z miejskich przedszkoli.

Pod obrady na Sesji Rady Miejskiej trafiły dwa projekty dotyczące ustalenie opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Pierwszy przedłożony przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości i Klub Radnych „Grodziszczanie”, drugi przedłożony przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego- zawierający również propozycje z pierwszego projektu.

Projekt klubów radnych PiS i Grodziszczan zakładał m.in. obniżkę opłat za przedszkola o 40 groszy i zapis, że pierwsza godzina w przedszkolu między 7.00 a 8.00 będzie bezpłatna. Projekt jednak przepadł w głosowaniu.

Reklama