Mazowiecka Akademia Reportażu w Czerwoniaku

Radio dla Ciebie, rozgłośnia Polskiego Radia zaprasza dziś w Żyrardowie na spotkanie z Januszem Deblessem, którzy poprowadzi warsztaty reportażu. To szansa dla ambitnych, ciekawych świata, chcących postawić pierwsze kroki w pracy radiowej: Mazowiecka Akademia Reportażu. Dziś spotkanie dla gimnazjalistów i licealistów w LO im Stefana Żeromskiego w Żyrardowie o godzinie 17.00.

Janusz Deblessem współpracuje z Polskim Radiem od 1986 roku. Jest pomysłodawcą konkursu na Reportaż Roku, organizowanego wspólnie przez „Gazetę Wyborczą” i Program III Polskiego Radia, nagrodzonego wyróżnieniem w kategorii Market Place of Ideas na festiwalu Prix Europa’97 w Berlinie. Jest dziennikarzem radiowym, promotorem poezji śpiewanej, twórcą audycji dokumentalnych, autorem trójkowej audycji „Gitarą i piórem”. Organizował i współtworzył znaczące koncerty piosenki poetyckiej m.in. „Koncert Najskrytszych Marzeń”, „Kraina Łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Do tej pory spotkał się z młodzieżą w Ciechanowie (9 grudnia), Warszawie (10.12), dziś 12 grudnia, spotka się z młodzieżą w Żyrardowie, 14 grudnia w Radomiu. Projekt potrwa do czerwca 2012 roku. Autorzy najlepszych prób radiowych odbędą wakacyjny staż w Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia- Radiu dla Ciebie.

Reklama