Westfalek- to imię nowej grodziskiej świetlicy

Konkurs na nazwę dla nowo wybudowanej i uruchomionej przed rokiem świetlicy osiedlowej przy ulicy Westfala jest już rozstrzygnięty. Wygrał prosty pomysł pani Magdaleny Krajewskiej – Pyzowskiej, która zaproponowała nazwę: Westfalek.

Prosty, bo nazwa została zaczerpnięta od ulicy przy której znajduje się obiekt, czyli ulicy Westfala. Jak uzasadniła sama pomysłodawczyni, nazwa jest krótka, łatwa do zapamiętania no i kojarzy się z nazwą ulicy przy której znajdują się świetlica oraz kompleks szkolno- sportowy. Jury podzieliło pogląd pomysłodawczyni i przyznało, że to najlepsza nazwa. Tym samym pani Magdalena Krajewska – Pyzowska zwyciężyła w konkursie ogłoszonym w październiku przez burmistrza miasta Grzegorza Benedykcińskiego. Zgodnie z regulaminem, zwyciężczyni przypada 1000 złotych tytułem nagrody.

Uczestnikami konkursu mogły być osoby pełnoletnie. Każdy z uczestników mógł zgłosić po 2 nazwy. W sumie na konkurs wpłynęły 42 propozycje nazw. Konkurs został rozstrzygnięty 30 listopada. J&A Media

Reklama