Basen i lodowisko na ferie

W sumie około 300 dzieci odwiedziło żyrardowski basen w czasie dwu Festynów Wodnych zorganizowanych w okresie ferii zimowych. Tylko w czasie drugiego Festynu 25 stycznia basen odwiedziło 165 dzieci i ponad 20 opiekunów. Prócz dzieci, które przyszły z rodzicami, basen odwiedziło sporo grup feryjnych m.in. grupa dzieci z półkolonii w salezjańskiej parafii św. Cyryla i Metodego, pod opieką ks. Tomasza Zielińskiego i wolontariuszy, grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Międzyborowie czy też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miedniewicach.

Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach wodnych, nurkowaniu po skarby na dno basenu, torze przeszkód pod wodą czy rzutach do wodnego kosza. Odbyły się też konkurencje pływackie, w których dzieci zostały nagrodzone medalami. -Festyn wodny, to przede wszystkim zabawa dla dzieci, jednak przy okazji uczestnicy festynu mogli też przyjrzeć się pracy ratowników. Instruktorzy pokazali dzieciom specjalne stanowisko ratownicze, biorący udział w konkurencjach mogli też poćwiczyć na profesjonalnych fantomach, ratowanie życia w wodzie- wyjaśniał kierownik pływalni Krzysztof Kokosza.

W okresie ferii zostały zorganizowane dwa Festyny wodne na basenie w Żyrardowie 18 i 25 stycznia 2012 roku. Zostały też zorganizowane dwa festyny na lodowisku.

Poza tym w czasie ferii dzieci mogły korzystać tak indywidualnie jak i grupowo z basenu i lodowiska. O ile na basenie obowiązywały zwykłe zniżki dla dzieci i młodzieży, o tyle cena biletu wstępu na lodowisko została obniżona do 2 złotych dla dzieci z legitymacją szkolną. Zarówno lodowisko jak i basen cieszyły się dużą popularnością. Ferie na basenie i lodowisku zakończyły się pieczeniem kiełbasek przy lodowisku, zaraz po drugim Festynie lodowym i zakończeniu konkurencji w piątek 27 stycznia.

Reklama