Koncert charytatywny w Żyrardowie


Koncert odbędzie się w Centrum Kultury. Celem koncertu jest zebranie funduszy potrzebnych na zakup specjalistycznej szczepionki „Synagis” dla przedwcześnie urodzonej Mai Garnys.

Wystąpią:
– Forbidden District (metalcore) – [Konstancin Jeziorna]
– Vasta (melodeath/metalcore) – [Warszawa]
– Awrock (rock) – [Sochaczew]
– Pull The Wire (punk) – [Żyrardów]

Początek koncertu o godz. 18.00.
Cegiełka – min. 10zł (przed koncertem).

Zespół Forbidden District – powstał wiosną 2010 roku. Początkowo była to grupa przyjaciół spotykająca się razem przy różnego rodzaju okazjach, w późniejszym część z nich zaczęła spotykać się w amfiteatrze w Konstancinie. Tak powstała Mafia Forbidden District, czyli grupa młodych ludzi dumnie nosząca FD na sercu. Jesienią 2010 doszło do zmiany składu i od tego momentu muzyka FD zaczęła przybierać nieprawdopodobną formę, rzadko spotykaną w muzyce polskiej, jak i zagranicznej. 26 listopada zespół nagrał swoje pierwsze demo.

Vasta – zespół w obecnym składzie gra od 2010  roku i, jak twierdzą muzycy, mimo krótkiego stażu udało mu się stworzyć zintegrowany organizm emanujący bezkompromisowym brzmieniem i emocjami. Z początku założeniem grupy było tworzenie muzyki zbliżonej do metalcore, jednak ostatecznie kapela nie zbliżyła się zbytnio do tego stylu, tworząc własną indywidualną melodię.

Awrock – zespół działa zaledwie od półtora roku, lecz mimo to udało mu się zdobyć dosyć dużą grupę wiernych fanów. Dwa tygodnie temu kapela wystąpiła w Żyrardowie w ramach XX Finału WOŚP. Podczas zbliżającego się koncertu Awrock z pewnością zapewni publiczności zastrzyk silnej dawki rock’n’roll’a i świetną zabawę przy energicznych rytmach starego heavy metalu rodem z lat 80.

Pull The Wire – początki zespołu datuje się na rok 2002 – 2003. Kapela występowała z takimi gwiazdami jak The Bill i The Analogs, na wielu koncertach odbywających się w Żyrardowie, Warszawie, jak również poza granicami mazowieckiego. W roku 2011 PTW pokazało się na Woodstocku w Pokojowej Wiosce Kryszny, gdzie supportowało zespół Farben Lehre, a następnie we wrześniu otwierało ogólnopolską trasę koncertową Punky Reggae Live. Aktualnie zespół pracuje nad wydaniem long playa oraz przygotowuje się do wyruszenia w jesienną trasę koncertową.

Reklama