Ks. Isakowicz: Prawda was wyzwoli

W piątek 27 stycznia o 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie odbyło się spotkanie autorskie z Ks. Isakowiczem- Zaleskim, który promował swoją najnowszą książkę zatytułowaną Nie zapomnij o Kresach. Jak przekonywał, nie da się zrozumieć historii Polski i Ukrainy a także Rosji i naszych sąsiedzkich stosunków bez świadomości Kresów, dawnych terenów Rzeczpospolitej. Znajomość historii Wschodnich rubieży jest też ważna, by nie pozwolić na fałszowanie historii, jakie czasem ma miejsce na Ukrainie. Ks. Isakowicz przypomniał też inne swoje publikacje, w tym najbardziej kontrowersyjną: Księża wobec bezpieki na terenie archidiecezji krakowskiej z 2007 roku.
I tak jak można się było spodziewać dyskusję po prezentacji książki zdominowały tematy związane z lustracją i jej brakiem w Polsce a także skutki takiego stanu w kraju. Ks Isakowicz – Zaleski sporo miejsca poświęcił również działalności społecznej na rzecz pomocy osobom niepełnosprawny umysłowo i Fundacji im. Brata Alberta. Fundację założył razem z nieżyjącą już Zofią Tetelowską i sp. Stanisława Pruszyńskiego w 1987 roku. Dziś w dzięki fundacji działa 30 placówek, w których pomoc uzyskuje 1000 osób.

W spotkaniu z Ks. uczestniczyła ponad setka osób. Sala konferencyjna w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Moniuszki w Żyrardowie, pękała w szwach. W czasie spotkania można było też kupić jedną z książek Ks. Isakowicza i uzyskać podpis autora.

Reklama