Owce o niebezpieczeństwach w sieci

Żyrardowscy policjanci rozpoczęli spotkania z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych w mieście i powiecie poświęcone zagrożeniom w sieci i niebezpiecznym zachowaniom. Funkcjonariusze najpierw prezentują dzieciom kreskówki z cyklu „Owce w sieci” a potem przechodzą do pogadanek. Kreskówki warto dodać, zostały docenione przez wiele państw. Są przetłumaczone na kilka języków i rekomendowane przez Fundację Dzieci Niczyje.

-Kreskówki mają m.in. pomóc uświadomić dzieciom, że niewinne rozmowy w sieci, chwalenie się tym co ma się w domu, fotografowanie się w różnych sytuacjach, czy wysyłanie zdjęć intymnych może zostać wykorzystane przeciwko nim- przekonuje Anna Rabas- Szarska rzecznik KPP w Żyrardowie. Funkcjonariusze rozpoczęli cykl spotkań od szkół i przedszkoli w Żyrardowie. Na razie odwiedzili m.in. Szkołę Podstawową nr 3 oraz Przedszkole Integracyjne nr 10 w Żyrardowie.

-Dzięki filmikom, dzieci łatwiej rozumieją, na czym polegają zagrożenia i czego nie powinny robić, przyznaje wychowawczyni w przedszkolu nr 10 Wioletta Urbańska.
„Owce w Sieci” to 9 kreskówek edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu najmłodszych internautów. Kreskówki „Owce w Sieci” zostały przygotowane przez słowackie centrum europejskiego programu Safer Internet. Doczekały się wielu prestiżowych nagród oraz kilku wersji językowych. Akcja rozgrywa się w górach, na hali, gdzie obserwujemy perypetie mądrego bacy, naiwnego Jaśka, dzielnego gajowego, niewinnych owiec i baranów oraz złych wilków.

Kreskówki odwołują się do motywów ludowych, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą i korzystają z mediów elektronicznych. Opowieści w ciekawy sposób odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową. Zakończenie każdej bajki zawiera istotny morał.

Policjanci odwiedzą wszystkie szkoły podstawowe w powiecie żyrardowskim, zapewnia Anna Rabas – Szarska. Również te w gminach, bo Internet i zagrożenia związane z informatyzacją i powszechnością telefonów komórkowych są wszędzie.

Reklama