Żyrardów: Pomogli w rytmie rocka!


Kilkaset osób odpowiedziało na apel i przyszło w sobotni wieczór do Centrum Kultury w Żyrardowie na koncert metalowo- rockowy pod wspólnym tytułem Pomagamy w rytmie rocka. Dochód ze sprzedaży biletów w cenie minimum 10 złotych ma zostać przeznaczony na pomocy przedwcześnie urodzonej ( w 25 tygodniu ciąży) dziewczynki- Mai Garnys. Dlaczego dziewczynka potrzebuje pomocy?

Maja urodziła się tak wcześnie, że nie zdążyły się ukształtować jej płuca, dlatego cierpi na dysplazję oskrzelowo płucną. W dodatku fakt, że urodziła się pod koniec grudnia sprawił, że Maja nie może być objęta bezpłatnymi szczepieniami dla wcześniaków preparatem Synagis ( szczepienia są prowadzone w sezonie od października do marca). Przepisy NFZ są rygorystyczne i przewidują szczepienia dla dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia. Tym samym Maja nie zdążyła skorzystać ze szczepień zaraz po urodzeniu, bo przez ponad 4 miesiące przebywała na oddziale intensywnej terapii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W kolejnym sezonie ze szczepionki, zgodnie z przepisami NFZ i wytycznymi ministerstwa już nie mogła skorzystać.  To dlatego rodzice muszą szukać pomocy u ludzi dobrej woli. Na szczęście w Żyrardowie tacy się znaleźli i przyszli w sobotni wieczór. Rodzice potrzebują ponad 30 tysięcy na żeby zaszczepić córeczkę 5 dawkami leku.

Koncerty były adresowane głównie do młodzieży i fanów mocnego brzmienia. Na scenie zagrały takie grupy jak Awrock ( Sochaczew), Pull the Wire (Żyrardów) czy Forbidden District – (Konstancin Jeziorna) – Vasta – (Warszawa). Ile udało się zebrać pieniędzy dowiemy się tuż po południu, kiedy pieniądze zostaną oficjalnie przekazane rodzicom.

Reklama