Rusza II etap Akademii Reportażu Radia dla Ciebie

To niepowtarzalna szansa dla nastoletnich dziennikarzy amatorów na realizację swojej pasji oraz naukę przez doświadczenie pod okiem mistrza Janusza Deblessem (znanego z Programu III Polskiego Radia). Pierwszy etap projektu już za nami, ale nadal można do niego dołączyć. Tym razem tematem nagrania jest „Moje Miejsce na ziemi”. Podobnie jak w grudniu, można wypożyczyć sprzęt radiowy i nagrać materiał, który należy przesłać niezmontowany w formacie mp3 na adres akademia@rdc.pl., potem na kolejny podany niżej. Najlepsze nagrania zostaną wykorzystane do wspólnej audycji, która zostanie wyemitowana na antenie Radia Dla Ciebie.
Pod tym adresem możecie zamieszczać swoje reporterskie dokonania:
http://epsilon.rdc.pl/upload/index.html
Przypomnijmy. Projekt przebiega trzyetapowo. Tematem pierwszego zadania była „Mazowiecka wigilia”. Najciekawsze materiały zostały wykorzystane podczas audycji w drugim dniu Świąt (26 grudnia). Kolejne etapy odbędą się w styczniu („Moje Miejsce na ziemi”) i w marcu („Zielone Mazowsze”).
Do „Akademii Reportażu Radia dla Ciebie” można zgłaszać się mailowo: annawrzesien@wp.pl (w sprawie wypożyczenie sprzętu radiowego oraz konsultacji) oraz akademia@rdc.pl.
W konkursie może brać udział młodzież powyżej 12-go roku życia.
Janusz Deblessem współpracuje z Polskim Radiem od 1986 roku. Jest twórcą audycji dokumentalnych, pomysłodawcą konkursu na Reportaż Roku, organizowanego wspólnie przez „Gazetę Wyborczą” i Program III, nagrodzonego wyróżnieniem w kategorii Market Place of Ideas na festiwalu Prix Europa ’97 w Berlinie, autorem trójkowej audycji „Gitarą i piórem” oraz audycji „Akademia Reportażu Radia dla Ciebie” w RDC „Radio dla Ciebie”. Organizował i współtworzył znaczące koncerty piosenki poetyckiej m.in. „Koncert Najskrytszych Marzeń”, „Kraina Łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Reklama