Uwaga na złodziei drzew!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie ostrzegają przed złodziejami drzew, którzy wykorzystują nieuwagę mieszkańców wiejskich gmin i fakt, że trwają prace porządkowe przy czyszczeniu i udrażnianiu rowów w gminie Wiskitki. Właśnie taką sytuację prawdopodobnie wykorzystali złodzieje, którzy wycięli i ukradli 75 drzew z działki należącej do jednego z mieszkańców wsi Smolarnia. Starszy mężczyzna zorientował się,  że został okradziony, dopiero po kilku dniach, ponieważ szkodę zauważył jeden z jego sąsiadów.
Drzewa rosły w odległości około kilometra, dwóch od domu właściciela. Hałas dochodzący od tamtej strony nie zwrócił niczyjej uwagi, bo mieszkańcy wiedzieli, że utrzymująca się do połowy stycznia pogoda, pozwala na kontynuowanie prac porządkowych przy czyszczeniu rowów na zlecenie Gminy Wiskitki.

Policja apeluje do mieszkańców wsi, w których dochodzi do tego typu przestępstw o zgłaszanie takich przypadków, wówczas łatwiej będzie wytypować złodziei i ująć ich. Trudno oszacować takie straty, ale nie są one małe. Mogą one sięgać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Reklama