Wiskickie szkoły zapraszają na ferie


Szkoły gminne zapraszają dzieci pozostające w domach do skorzystania z oferty zimowego spędzania wolnego czasu i wzięcia udziału w zajęciach rekreacyjnych, artystycznych lub wycieczkach. Cztery szkoły podstawowe i gimnazjum proponują zajęcia w zależności od potrzeb zgłaszanych przez rodziców i dzieci, poinformowali dyrektorzy szkół.
W Szkole Podstawowej we Franciszkowie w pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywały się w godzinach od 9- 13.00 i były to zajęcia plastyczne, taneczno- muzyczne, próba teatralna oraz zajęcia sportowe. W piątek dzieci wyjechały na lodowisko. W poniedziałek 23 stycznia dzieci wezmą udział w grach i zabawach sportowych, 24 stycznia w ostatnim dniu
proponowanych zajęć dzieci wyjadą do kina w Żyrardowie.

Szkoła Podstawowa w Wiskitkach zaproponowała tym razem tylko dwie wycieczki z powodu trwającej w szkole inwestycji (wymiana pieca centralnego ogrzewania). I tak 23 stycznia dwie grupy dzieci, w sumie blisko 100 osób, wyjadą na basen do Żyrardowa. Kolejna wycieczka została zaplanowana na 26 stycznia. Tego dnia dzieci wyjadą do Muzeum Mazowsza Zachodniego oraz pójdą do kina w Żyrardowie.

Szkoła Podstawowa w Guzowie proponuje zajęcia (w godzinach od 10- 13.00 )lub wycieczki przez całe ferie. Dzieci mogą korzystać z zajęć sportowych, językowych, komputerowych, terapeutycznych, plastycznych i muzycznych. 17 stycznia dzieci wyjechały na basen, 24 stycznia wyjadą do kina. Koszt wycieczek pokrywa Urząd Gminy.

Szkoła Podstawowa w Miedniewicach organizuje dwie wycieczki na basen. Pierwsza odbyła się 18 stycznia, druga odbędzie się 25 stycznia.

Zajęcia proponuje też Gimnazjum Publiczne w Wiskitkach w godzinach od 9.00 do 13.00. W czasie ferii młodzież korzysta z zajęć fotograficznych (plener fotograficzny), wyjazdu do kina w Jankach, zajęć sportowych i rekreacyjnych. Zajęcia zostały zaplanowane w dniach: 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25 stycznia.

Zajęcia oraz wyjazdy na wycieczki zostały sfinansowane z funduszy Urzędu Gminy w Wiskitkach.

Reklama