Koalicja Powiatów w sprawie „janosikowego”

W Starostwie Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbędzie się spotkanie ( piątek 10 lutego) zawiązanej Koalicji Powiatów, która „walczy” o zmiany w ustawie o podatku „janosikowym”.

Koalicja będzie dążyła do ograniczenia wysokości wpłat na rzecz mechanizmu wyrównującego oraz stworzenia konkretnego systemu rozdzielania subwencji, tak aby w rzeczywistości pieniądze z niej pochodzące trafiały do budżetów powiatów najbiedniejszych, gdyż w tej chwili są one rozdzielane według innych kryteriów.

Do koalicji przyłączyły się : Powiat Legionowski, Powiat Warszawski Zachodni, Powiat Piaseczyński, Powiat Otwocki, Powiat Pruszkowski, Powiat Wołomiński i Powiat Grodziski.

Na spotkaniu zostanie m.in.  szczegółowo omówiony projekt dr. Aleksandra Nelickiego dotyczący  symulacji kosztów „janosikowego” po zaproponowanych zmianach ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Podczas spotkania odbędzie się briefing prasowy podczas którego na bieżąco uczestnicy spotkania podzielą się swoją opinią na temat zmian w ustawie, a także opowiedzą o dalszych planach Koalicji Powiatów w ramach kampanii mającej na celu zmianę ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Reklama