Zimowa Akcja Kabaretowa startuje dziś w Resursie

Kabaret Słuchajcie, Tiruriru, Ścibor Szpak i wiele innych. Nie znacie ich z popularnych programów telewizyjnych? Uwierzcie, że potrafią bawić do łez nie koniecznie skeczami o seksie i grubej teściowej. Jedno z ciekawszych wydarzeń kulturalnych na Mazowszu Zachodnim  Zimowa Akcja Kabaretowa ZAK potrwa dwa dni.

Żyrardów, 24-25 lutego 2012

Dzień I – Wprowadzenie do ZAKa – Eliminacyjny Wieczór Kabaretowy.

Piątek -24 lutego, start godz. 18.

Resursa

Wystąpią:

Kabaret Kałasznikof (Rybnik),

Kabaret Czwarta Fala (Kielce),

Paweł Pałaszewski (Szprotawa),

Kabaret KIHA (Łódź).

Prowadzenie: Adam Mostowski i Karol Rzepecki (Formacja Niezależna)

Wstęp wolny.

Dzień II – Ogólnopolski Przegląd Kabaretów – ZAK

Sobota – 25 lutego, start godz. 17.

Centrum Kultury w Żyrardowie.

Wystąpią:

Zwycięzca eliminacji z dnia poprzedniego,

Kabaret Chwilowo Kaloryfer (Rybnik),

Kabaret Tiruriru (Zielona Góra),

Ścibor Szpak (Wrocław).

Prowadzenie: Jarek Marek Sobański

Gwiazda przeglądu – Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra).

Cena biletu 10 zł.

Kabarety eliminacyjne

Kałasznikof (Rybnik)

Kabaret Kałasznikof – kabaret powstał w 2007 roku. Grupę tworzą: Beata Kabzińska, Łukasz Zaczek, Rafał Gorzelany i Adam Paszenda. Na swoim koncie mają 4 programy: „Trzy-czwarte!”, „Gwiazda, ale taka co świeci!” oraz „Dobry wieczór, przed państwem kabaret!”. Laureaci kilkunastu konkursów i przeglądów kabaretowych, m.in. zajęli 3. miejsce na Przeglądzie „SZPAK 2009 ” w Szczecinie oraz zwyciężyli w Wieczorze Ostatniej Szansy przeglądu „PAKA 2010″ w Krakowie, a ostatnio zdobyli GRAND PRIX, NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI oraz NAGRODĘ DZIENNIKARZY na wałbrzyskiej „PRZEWAŁCE 2011”.

Czwarta Fala (Kielce)

Kabaret Czwarta Fala powstał w 2009 roku w Kielcach. Na swoim koncie ma trzy autorskie programy kabaretowe. Twórczość formacji opiera się na humorze słownym i odnajdywaniu absurdów w pozornie normalnych sytuacjach. Kabaret ma na swoim koncie już przeszło 40 nagród zdobytych na Ogólnopolskich Przeglądach Kabaretowych.

Paweł Pałaszewski (Szprotawa)

Solista, który wystąpi z programem parodystycznym, w którym to naśladuje znane postacie ze świata kultury, sztuki, polityki oraz sportu.

KIHA (Łódź)

KIHA – Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego

Kabaret powstał w roku 2003 w Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Od tego czasu KIHA zaprezentowała szereg autorskich występów głównie na deskach Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, z którym nawiązała ścisłą współpracę oraz współorganizowała Kabareton Akademicki.

Od 2010 roku kabaret bezustannie zmniejsza skład osobowy, z siedmiu członków pozostało tylko trzech. Jak tak dalej pójdzie w przyszłym roku kabaret występować będzie w składzie ujemnym.

Rezerwowe według kolejności:

  1. Jesteśmy.My (Piotrków Trybunalski)
  2. Podobny do mnie (Warszawa)

Prowadzenie: Adam Mostowski i Karol Rzepecki (Formacja Niezależna)

Konkurs główny

Kabaret Tiruriru (Zielona Góra)

Jesteśmy świeżą kabaretową formacją która orbitowała tak długo wokół środowiska zielonogórskich kabaretów, aż siła grawitacji zrobiła swoje i niechcący popełnili program „Uroda, sława i pieniądze”. Kabaret stanowią 4 młode osoby i Olga (to ta Ruda), albo jak kto woli 1 ładna osoba i 4 młodych mężczyzn…

Żartujemy z rzeczy przyziemnych. Omijamy tematy teściowej i policjantów, bo są nam obce… Żart sytuacyjny jest chyba dominującą formą dowcipu w tym programie. Duży dystans do siebie i pomysł sprawiają, ze bawimy się wraz z publicznością. Program Uroda Sława i Pieniądze został nagrodzony na kilku festiwalach w Polsce (m.in. Grand Prix Mazurskiego Lata Kabaretowego).

Kabaret Chwilowo Kaloryfer (Rybnik)

Kabaret Chwilowo Kaloryfer istnieje od 2005 roku i działa pod patronatem Fundacji Elektrowni Rybnik. Formacja ma na koncie cztery autorskie programy. Ostatni zatytułowany „Mężczyzna Puchu Marny…” kabaret chce zaprezentować w konkursie Zimowej Akcji Kabaretowej 2012. Program ten ukazuje silniejszą płeć w krzywym zwierciadle pokazując nie tyle wady, co naśmiewając się z poczynań mężczyzn.

Ścibor Szpak (Wrocław)

Ścibor Szpak jest mulitinstrumentalistą. Wirtuoz kiełbasofonu (gra na oryginalnym szesnastowiecznym bratwurstcie), tybetańskiego electroluxa oraz tradycyjnego chińskiego instrumentu string. Ma absolutny słuch i taki sam brak głosu. Dlatego też jego śpiew w niezwykle mistyczny sposób zapada w pamięć i żyje własnym życiem, śniąc się jeszcze długo po nocach. Został doceniony na wielu festiwalach piosenki kabaretowej (dwukrotne I miejsce na festiwalu OBORA, nagrody na Ospie i Festiwalu Piosenki Debilnej) oraz w konkursach kabaretowych (I nagroda oraz nagroda publiczności na 27 Przeglądzie Kabaretów PAKA). Gdy wpadnie w twórczy szał sięga po najbardziej absurdalne instrumenty, jak choćby zupełnie zaskakująca gitara.

Zwycięzca eliminacji z dnia poprzedniego.

Prowadzenie: Jarek Marek Sobański

Gwiazda Przeglądu

Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra)

Kabaret Słuchajcie to zielonogórska grupa istniejąca od jakieś 10 lat. Zdobyli większość najważniejszych nagród na najważniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecny skład grupy to trzech (nie bójmy się tego słowa) MĘŻCZYZN. Jarosław Marek Sobański ( taki blondyn, a na nim dziwne okulary i fryzura kupiona na Jamajce) Tomasz Łupak ( taki chłopak, co dobrze gra i śpiewa ładnie, a czasem nawet głośno) i Janusz Pietruszka (taki wysoki, duma Nielestna o wysokim ilorazie inteligencji albo iloczynie). Artyści owi wykonują skecze, piosenki i krótkie monologi. Program Kabaretu Słuchajcie udowadnia tezę , że każda sytuacja, nawet w życiu najnudniejszego człowieka na świecie, może się ułożyć w naprawdę śmieszny i zaskakujący sposób. Cechą nowego programu jest szukanie komizmu w sytuacjach pozornie normalnych. Program jest dynamiczny wiec uważajcie.

Okazuje się, ze nie musi być o seksie, grubej teściowej i chudej sekretarce, żeby było śmiesznie.

www.sluchajcie.pl

Reklama