Kronika policyjna KPP Żyrardów

Pijany kierowca uderzył w klomb

Do zdarzenia doszło 14 marca  o godzinie 2.35 na ul. POW w Żyrardowie. Dwudziestojednoletni mężczyzna z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i zjechał z jezdni, a następnie uderzył w betonowy element klombu. Siedemnastoletnia pasażerka samochodu w wyniku poniesionych obrażeń trafiła do szpitala w Żyrardowie. Kierowca został poddany rutynowym w takich sytuacjach badaniom na zawartość alkoholu i jak się okazało miał 1,56 promila.

Pilnuj swojego mienia

Czasami okazja czyni złodziejem o czym przekonał się mieszkaniec Żyrardowa w minionym tygodniu. Zaparkował on samochód i opuścił go na kilka minut ale zapomniał o jego zamknięciu. Te kilka minut jednak wystarczyło aby nieznany sprawca dokonał z wnętrza pojazdu kradzieży portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy.

Nietrzeźwi rowerzyści

Sezon rowerowy w pełni co niestety spowodowało zwiększoną ilość nietrzeźwych rowerzystów. W ubiegłym tygodniu policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Żyrardowa zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów z których jeden miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.  Policjanci przypominają, że jeżeli zawartość alkoholu przekracza 0,5 promila jest to traktowane jak przestępstwo. Osoby te nie zdają sobie sprawy jakim wielkim są zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu.

Przygotowała sierż. Anna Rabas- Szarska

KPP Żyrardów

Reklama