Żyrardów na targach turystycznych w Berlinie

Żyrardów zadebiutował na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2012. Jako jedno z nielicznych polskich miast mógł zaprezentować swą ofertę turystyczną na samodzielnym stoisku.

W tym roku tematem przewodnim polskiej hali było Euro 2012 a na targach zaprezentowało się ponad 50 polskich wystawców, w tym wszystkie regiony, cztery miasta, które będą gospodarzami rozgrywek: Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk oraz dodatkowo Kraków.

Żyrardów pojawił się jako laureat ubiegłorocznej edycji EDEN- Najlepszych Europejskich Destynacji Turystycznych. Zaprezentował się w polskim pawilonie, na stoisku przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

Żyrardów wzbudzał zainteresowanie głównie za sprawą zabytkowej XIX-wiecznej osady fabrycznej, a także ekskluzywnych wyrobów lnianych obrusów, serwet i toreb zaprezentowanych przez firmę Tex- Len. Poza standardowymi ulotkami i gadżetami reklamowymi miasta na stoisku został zaprezentowany również clip wideo nagrany dzięki wygranej w ramach EDEN.

Tegoroczne Targi w Berlinie, szacują organizatorzy, odwiedziło ok 200 tysięcy gości. W pawilonach wystawowych pojawiło się 10 tys wystawców ze 187 krajów świata. Berlińskie targi organizowane są od 46 lat, stanowią największą i najchętniej odwiedzaną imprezę branżową na świecie. Rokrocznie przyciągają najbardziej liczących się w branży touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów. /oprac AW/

Reklama