Grodziskie targowisko stanie się konkurencją dla marketów

Powoli kończy się remont targowiska i jego otoczenia w Grodzisku Mazowieckim. To ma być najnowocześniejsze miejsce handlowe tego typu na Mazowszu Zachodnim. Niestety prawdopodobnie nie uda się wykonawcy dotrzymać kwietniowego terminu zakończenia prac.


Choć większa część robót na targowisku miejskim i wokół niego została zakończona m.in.: przebudowa ulicy Spokojnej, parkingu, placu węglowego i chodników, budowa pawilonów oraz wiat nad stoiskami, wykonawca prawdopodobnie nie zdąży oddać inwestycji z końcem kwietnia, jak deklarował do tej pory. Co prawda zostało jeszcze kilkanaście dni, ale firma już zwróciła się do gminy o przełożenie terminu oddania inwestycji do końca czerwca. Na razie nie wiadomo czy ratusz przychyli się do propozycji, bo i on podobnie jak kupcy nie jest zachwycony przedłużaniem się prac.

Cokolwiek zdecyduje gmina w sprawie terminu, jedno jest pewne. Grodziskie targowisko staje się zdecydowanie bardziej komfortowe dla kupujących i sprzedających jak i zdecydowanie bardziej estetyczne. Nawet jeśli kupcy i klienci czasem tracą cierpliwość, zgodnie przyznają, że jest zdecydowanie wygodniej.

-I właśnie to, że targowisko wkracza w XXI wiek, może stać się podstawowym warunkiem jego przetrwania- podkreśla burmistrz Grzegorz Benedykciński. Jak podaje „Gazeta Prawna” w 2011 roku w całym kraju zniknęło 19 tys straganów. Jako podstawowy powód gazeta podaje coraz częstszy wybór klientów na rzecz supermarketów, jako znacznie bardziej komfortowych dla klienta.

Remont targowiska miejskiego w Grodzisku Mazowieckim jest realizowany dzięki pozyskaniu pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Reklama