LOT MZ chce wprowadzić Paszporty Mazowsza Zachodniego

Zniżki do muzeów, obiektów noclegowych, term, restauracji, klubów fitness czy stadnin koni. Oferta poszczególnych atrakcji turystycznych, fotografie, mapy. To wszystko otrzyma każdy, kto stanie się posiadaczem Paszportu Mazowsza Zachodniego.

Paszport Mazowsza Zachodniego” to I edycja programu związanego z wprowadzeniem systemu zniżek oraz rabatów dla odwiedzających określone atrakcje i obiekty turystyczne działające na obszarze Mazowsza Zachodniego. Aż 20 000 książeczek imitujących prawdziwy paszport będzie motywowało potencjalnych turystów przyjeżdżających w nasz region do systematycznego odwiedzania promowanych obiektów, co ostatecznie wpłynie na wzrost zainteresowania ich ofertą, a tym samym na wzrost przychodów z działalności poszczególnych podmiotów i instytucji.

Ten niecodzienny system promocji pozyskiwania klientów znakomicie sprawdza się od wielu lat w innych państwach – mówi Jacek Czubak, Prezes LOT MZ. Podręczny format A6, zaznaczenie wszystkich obiektów na mapie, ich dokładny opis (nazwa, logo, opis oferty, kontakt, zdjęcia)oraz rabaty sprawią, że paszport z całą pewnością znajdzie duże zainteresowanie wśród turystów i mieszkańców, a co za tym idzie – ożywi ruch turystyczny.

Każdy uczestnik, który chciałby korzystać ze zniżek zawartych w paszporcie, będzie mógł kupić go w jednym z promowanych w nim obiektów w cenie 5 PLN za egzemplarz. Ten sposób dystrybucji pozwoli na stworzenie silnej sieci partnerskiej – reklamowania siebie nawzajem poprzez szeroką dostępność paszportów w punktach najczęściej odwiedzanych przez turystów i mieszkańców (punkty informacji turystycznej, kluby fitness, obiekty noclegowe, gastronomiczne, rekreacyjne i kulturalne).

Paszport Mazowsza Zachodniego nie jest jednorazowym projektem. Kolejnym krokiem LOT MZ będzie promocja atrakcji i obiektów turystycznych poprzez stworzenie systemu tzw. „pajączka” (małe promocyjne karteczki rozwieszane na specjalnie przygotowanych wieloramiennych stojakach rozmieszczonych we wszystkich punktach partnerskich) oraz systemu kart lojalnościowych oferujących w określonych miejscach stałe zniżki dla ich posiadaczy.

W związku z trwającymi pracami organizacyjnymi LOT MZ poszukuje Partnerów oraz Sponsorów projektu, którzy wsparliby realizację zadania. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na portalu www.turystycznemazowsze.pl w zakładce „Projekty”.

Reklama