Uroczystości 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim

Burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska zapraszają na uroczystości patriotyczne w Grodzisku Mazowieckim z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości odbędą się w samo południe w centrum miasta.

Paradne marsze, musztra w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej, koncerty, Msza święta w intencji Ojczyzny oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności.Tak w skrócie będą wyglądały uroczystości patriotyczne w dniu 3 maja w Grodzisku Mazowieckim.

A wszystko rozpocznie się o godzinie 10.00 na osiedlu Kopernika, gdzie będzie można obejrzeć paradę w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą tamburmajora kapelmistrza Ryszarda Klechy. Półtorej godziny później ( o 11.30) rozpocznie się Msza w kościele św. Anny w Grodzisku Mazowieckim. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewni Orkiestra Dęta Gedeon Richter pod batutą Wacława Karonia. Po Mszy św., wszyscy łącznie z Orkiestrą Dętą Gedeon Ritcher przejdą pod pomnik na Placu Wolności. Tam zostaną złożone kwiaty a następnie nadane uroczyście odznaczenia „ Zasłużony dla Gminy Grodzisk Mazowiecki”. Tę część uroczystości zakończy koncert Orkiestry pod batutą Wacława Karonia.

Około 13.00 już przed Centrum Kultury odbędzie się musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej a na zakończenie zebrani wysłuchają koncertu gitarzysty Bogdana Wiśniewskiego, który wykona światowe przeboje. Oprac. J&A Media

Reklama