Wyjątkowo spokojna Wielkanoc w powiecie żyrardowskim

Te Święta były wyjątkowo spokojne. W całym powiecie żyrardowskim zostało zanotowanych tylko 63 zdarzenia. Policjanci 16 razy wyjeżdżali na interwencje domowe dotyczące nieporozumień rodzinnych. Jedna z rodzinnych kłótni zakończyła się wyprowadzką żony, która zabrała ze sobą telewizor i komputer. Również na drogach było spokojnie, zanotowano 4 kolizje w tym jedna z udziałem sarny, zatrzymany został jeden nietrzeźwy kierowca, jego wynik to ponad półtora promila alkoholu. Wszystko wskazuje na to, że w te Święta jeździliśmy rozważnie.
W wielką sobotę policjanci otrzymali również zgłoszenie kradzieży jaka miała miejsce na terenie szpitala w gabinecie dializ. Nieznany sprawca jednemu z pacjentów ukradł plecak wraz z zawartością w postaci dokumentów, pieniędzy i rzeczy osobistych. Nie próżnowali również złodzieje kabli  bowiem w Jesionce ukradli ok. 1000 metrów kabli energetycznych.
Mimo to miniony świąteczny weekend policjanci zaliczają do wyjątkowo spokojnych, dotyczy to również wybryków chuligańskich związanych z tradycją Lanego Poniedziałku. Na ulicach miasta było spokojnie, a tradycyjne oblewanie wodą odbywało się w atmosferze radości i dobrej zabawy./ mat nadesłany przez KPP Żyrardów
Reklama