Konferencja na temat polityki prorodzinnej w Sochaczewie

„Polityka prorodzinna w naszym województwie. Województwo Mazowieckie dla Rodziny”, pod takim hasłem odbywa się dziś (15.05) w Sochaczewie konferencja.

Kluczowym tematem konferencji jest m.in. chęć kreowania świadomości odbiorców na temat obowiązujących trendów i kierunków wspierania rodziny, możliwości jak i zobrazowania praktyk już istniejących. Celem konferencji jest także wsparcie współpracy między samorządami, organizacjami NGO, biznesem w działaniach na rzecz interesów społecznych i ekonomicznych rodzin.

Wybrani prelegenci to: Joanna Krupska Prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Ireneusz Jabłoński Członek Zarządu i Ekspert Centrum im. Adama Smith’a, dr Mateusz Mokrogulski Katedra Ekonomii, Szkoła Główna Handlowa, dr Irena Kowalska Szkoła Główna Handlowa, dr Szymon Grzelak, Wiceprezes Fundacji Homo Homini, praktyk i badacz zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Konferencja jest organizowana w szczególnym czasie, tj. w dniu Międzynarodowego Święta Rodziny obchodzonego właśnie 15 maja oraz w roku wyjątkowym z perspektywy rodziny czyli w czasie obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

Reklama