Odcinek C A2 goni pozostałe odcinki

Praca na 3 zmiany 7 dni w tygodniu wyłączając dni z ulewami. Kończone nasypy, objazdy, drogi zjazdowe, wylewanie asfaltów, porządkowanie stromizn nasypów i barierki na wiaduktach. Praca na odcinku C autostrady A2 – wre. Choć jeszcze miesiąc temu, pracownicy budowlani nie dawali szans, by droga była przejezdna na Euro- dziś przyznają, że dużo prac jeszcze pozostało, ale nie wykluczają, że odcinek C w czerwcu -przejechać się da. Czesi pracujący przy wiaduktach, swojej pracy są pewni. Zapewniają, że zdążą ukończyć wiadukty.

Bardziej sceptyczni są polscy budowlańcy. Robotnicy podkreślają, że zostało dużo prac do dokończenia, rzeczywiście pracuje się nawet po 12 godzin, ale do tak ciężkiej pracy nie ma chętnych.

Mimo, że do oddania inwestycji jeszcze daleko, wyrażają przekonanie, że odcinek C autostrady A2, może być przejezdny na EURO 2012.

Bogl a Krysl dyplomatycznie nie odpowiada wprost na pytanie o przejezdność odcinka C A2 na EURO 2012. Informuje jednak, że postęp prac w wielu zakresach wynosi od 80 do 96%. Zaznacza też, że dla konsorcjum inwestycja jest priorytetowa oraz, że Bogle a Krysl zrobi wszystko by dotrzymać ustalonych terminów./Anna Wrzesień

Reklama