Park rozrywki w Grodzisku będzie pierwszy

A jednak Grodzisk Mazowiecki. To on ma szansę, by to tu powstał pierwszy w Polsce tematyczny wodny park rozrywki. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany ponad pół roku termin rozpoczęcia prac budowlanych przez firmę Las Palm zostanie dotrzymany, a za 2 miesiące ( pod koniec lipca) rzeczywiście ruszą prace.

Jeszcze przed rokiem wydawało się, że obaj inwestorzy, zarówno firma Las Palm (inwestor grodziski) jak i Global Park (inwestor mszczonowski) mają równe szanse na wybudowanie pierwszego w Polsce parku rozrywki. Inwestorom sprzyjało wszystko również samorządy lokalne w Grodzisku Mazowieckim i Mszczonowie.

Choć obaj samorządowcy nadal wspierają inwestorów, dziś na pozycję lidera zdecydowanie wysuwa się Grodzisk Mazowiecki. Jak zapewniał zebranych przy uruchamianej autostradzie A2, odcinku D burmistrz Benedykciński, Adventure World Warsaw  w Grodzisk jest pewny.

Warto dodać, że w ostatnim miesiącu gmina podjęła wszystkie decyzje ze swojej strony, które otwierają Las Palm możliwość wystąpienia o pozwolenie na budowę, zaś firma rozpoczęła realizację wykupu gruntów.

Zgoła inaczej rzecz się ma pod Mszczonowem. Przed rokiem Artur Pasik, przedstawiciel Global Park zapewniał dziennikarzy, że jeśli wszystko ułoży się po myśli inwestora, budowa może ruszyć w połowie 2012 roku. Dziś, prostuje, że nie może podać żadnych terminów rozpoczęcia prac, zaś do wykupu gruntów inwestor nadal się przygotowuje. Innymi słowy- póki co nie wykupuje nieruchomości. Jednocześnie podtrzymuje, że inwestycja nie jest zagrożona, zaś pod Mszczonowem jest planowana znacznie większa inwestycja niż park rozrywki. Chodzi m.in. o centrum konferencyjne, centrum hotelowe, centrum wystawiennicze i inwestycje towarzyszące.

Przypomnijmy pod Mszczonowem inwestycja miałaby powstać na około 600 ha gruntu, pod Grodziskiem Mazowieckim na 200 ha.

Kiedy pół roku temu Peter Mulder (Las Palm) zapewniał na konferencji prasowej w Warszawie, że wg jego informacji zaawansowanie prac nad parkiem ze strony jego firmy jest większe przynajmniej o rok w porównaniu z inwestycją pod Mszczonowem, większość mediów przyjęła tę informację z dystansem. Dziś jasne jest, że zdecydowanie większe szanse na otwarcie Parku Rozrywki na powierzchni około 200 ha w 2014 roku ma Grodzisk. Pod znakiem zapytania stoi zaś rozpoczęcie budowy mszczonowskiego parku, jeśli wziąć pod uwagę, że ważność umów przedwstępnych właśnie się kończy, a firma Global Park jeszcze nawet nie zaczęła realizować wykupów gruntów. /AW

Reklama

Jedna odpowiedź to “Park rozrywki w Grodzisku będzie pierwszy”

  • Edixon

    Czyli we Mszczonowie to samo co w Grodzisku, tyle że centra konferencyjno-wystawiennicze i inne inwestycje jak Interdyscyplinarne Centrum Innowacji, część przemysłowa powstaje w innej części gminy, po drugiej strony autostrady a nie jak w wypadku Mszczonowa w kompleksie parku. Natomiast sam park w Grodzisku i Mszczonowie będą miały po 200 ha:))

Trackbacks

  •