Cyganka ma nowy plac zabaw

Dzieci z Cyganki mają kolorowy plac zabaw, który uroczyście został otwarty 1 czerwca. Wszystko dzięki wspólnej decyzji młodych mieszkańców wsi, rodziców blisko 20- ciorga dzieci, o wykorzystaniu pieniędzy z funduszu sołeckiego na taki właśnie cel. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że fundusz sołecki powstał i można było urządzić takie miejsce nie tylko dla dzieci, ale rodziców i dziadków- cieszy się z inwestycji sołtys wsi Cyganka Ewa Myśliwiec.

Z satysfakcją plac otwierał też wójt gminy Wiskitki Grzegorz Miastowski, który podkreśla, że wyjątkowo cieszą go takie inicjatywy, gdzie powstaje coś, dzięki wspólnemu wysiłkowi i wspólnej decyzji mieszkańców.

Plac zabaw powstał na gruncie pana Piotra Getka, który wydzierżawił gminie teren na okres 10 lat. Wieś nie jest duża więc miała do dyspozycji z funduszu sołeckiego z dwu lat w sumie około 13 tys zł. Mimo to udało się ogrodzić teren, zasiać trawę, pomalować ogrodzenie a także przede wszystkim zakupić zabawki. Udało się zrobić za taką sumę całkiem sporo, bo mieszkańcy oszczędnie gospodarowali funduszami. Słupki do ogrodzenia udało się zakupić znacznie taniej, bo na złomie. Po oczyszczeniu ich i pomalowaniu, mogą jeszcze wiele lat spełniać swoją rolę.

To nie koniec inwestycji, mieszkańcy Cyganki już utwardzili teren pod drewnianą altankę, która ma chronić dzieci i rodziców przed słońcem lub deszczem, wkrótce powstanie też piaskownica dla najmłodszych dzieci.

Reklama