26 mln zł dla Wiskitek na kanalizację

Gmina Wiskitki doczeka się około 26 mln zł z UE na budowę oczyszczalni ścieków i budowę kanalizacji. Jak informuje wójt gminy Franciszek Grzegorz Miastowski, wniosek z listy rezerwowej został przeniesiony na listę główną, trwają ostatnie uzupełnienia dokumentów, a umowa w tej sprawie powinna zostać podpisana z Urzędem Marszałkowskim w ciągu 2 miesięcy.

-To najlepsza informacja ostatnich lat dla Gminy Wiskitki, bo suma jaką otrzyma samorząd, przyspieszy rozwiązanie poważnego problemu jakim jest brak kanalizacji- przekonuje wójt Grzegorz Miastowski. Chodzi o 26 mln zł, które gmina otrzyma nie tylko na budowę nowych odcinków sieci sanitarnej, ale też uzyska zwrot części poniesionych kosztów na budowę oczyszczalni ścieków w Guzowie, oraz odcinki kanalizacji wybudowanej w Wiskitkach i wsi Działki.

Dzięki dofinansowaniu Gmina będzie mogła do połowy 2015 roku wybudować sieć kanalizacji. Będzie to kanalizacja m.in.: w miejscowości Guzów, Starowiskitki, Cyganka, Morgi, Sokule, Tomaszew, Łubno, Wiskitki.

Gdyby gmina nie pozyskała pieniędzy, stanowiących równowartość rocznego budżetu, budowała by sieć do 2018, a może nawet do 2020 roku, szacuje wójt Grzegorz Miastowski.

 Tymczasem budowa sieci kanalizacyjnej oraz oczyszczalni ścieków jest jedną z droższych inwestycji ponoszonych przez samorządy.

Reklama