Grodziskie Targowisko oddane po modernizacji

Grodziskie Targowisko wreszcie jest bezpieczne, wygodne i w dużej części zadaszone. To komfort tak dla robiących zakupy jak i sprzedających, bo teraz prawie wszyscy są chronieni przed ostrym słońcem i deszczem. W niedzielę 3 czerwca nowy obiekt został przetestowany przez wystawców Międzynarodowego Jarmarku Produktów Regionalnych oraz artystów występujących na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Nowe ogrodzenie, różnokolorowa kostka oddzielająca stoiska i ciągi piesze, stoły, zadaszenie nad stoiskami, wydzielona część do handlu mięsem i jego przetworami, oświetlenie, wreszcie duże parkingi i budynek handlowo- usługowy. Grodziskie Targowisko wkroczyło w XXI wiek, dzięki funduszom unijnym. W dodatku kupcy nie zapłacą więcej za komfort, bo ceny za wynajem stoisk i miejsc handlowych nie mogą wzrosnąć przez kilka najbliższych lat.

Oficjalne otwarcie Targowiska Miejskiego po modernizacji odbyło się w ostatnią niedzielę i zostało połączone z Międzynarodowym Jarmarkiem Produktów Regionalnych, na które przyjechali również goście z zaprzyjaźnionych miast z Litwy(Radviliskis) i Austrii (Weiz). Goście przywieźli ze sobą produkty regionalne, których można było skosztować a także stroje ludowe i program folklorystyczny, który zaprezentowali na scenie. Prócz przyjaciół z zaprzyjaźnionych miast na scenie wystąpili, Jan Stokowski z repertuarem piosenki warszawskiej i nie tylko, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą tamburmajora Ryszarda Klechy a także śląski kabaret Rak.

Remont Targowiska Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim został zrealizowany dzięki pozyskaniu pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Reklama