IV Piknik Rodzinny Mszczonowianki

 

Organizatorzy czwartego Pikniku Rodzinnego Mszczonowianki nie mieli szczęścia do pogody. Skutkiem porywistego wiatru, przelotnych opadów deszczu i chłodu była mała liczba uczestników sportowego święta. Ci jednak, którzy mimo wszystko dopisali, bawili się pysznie. 2 czerwca na stadionie piłkarskim w Mszczonowie nie brakowało atrakcji. Piknik rozpoczęty został meczem drużyn A – klasy – Mszczonowianki i TUR-a Jaktorów. Zwyciężyli w nim gospodarze i to aż 3:0. Korzystnym dla Mszczonowa rezultatem zakończyło się także drugie spotkanie, rozegrane podczas imprezy. Zmierzyły się w nim -wspomagane grupami przyjaciół- drużyny Żyrardowianki i Mszczonowianki. W czasie regulaminowym padł remis 6:6, zaś w karnych mszczonowianie okazali się lepsi, strzelając pięć goli i tracąc zaledwie trzy. W tym meczu, to jednak nie wynik był najważniejszy, Na murawie spotkali się koledzy, dla których piłka od lat jest życiową pasją. Przy takich meczach nie potrzebne są kordony ochroniarzy. Gra dla czystej, sportowej idei jest przyjemnością zarówno dla grających, jak i dla podziwiających tego typu widowiska.

Do udziału w tegorocznym pikniku prezes Grażynie Korzonkowskiej udało się zaprosić wszystkich miejscowych fanów sportu i zdrowego i trybu życia. Podczas zabawy odbyły się konkursy sprawnościowe, poprowadzone przez dyrektora Michała Szymańskiego i instruktorów mszczonowskiego OSIR-u. Prezes gminny OSP Waldemar Suski prowadził natomiast pokazy strażackie i zachęcał rodziców wraz z dziećmi do zabawy sprzętem pożarniczym. Bardzo wymowne były nazwy bloków programowych, zorganizowanych i poprowadzonych przez OSIR oraz OSP ( „Spoko kibic”, „Każdy może być strażakiem”).

Wiele wydarzyło się na płycie boiska Mszczonowianki, ale niemniej działo się także na scenie, jaka stanęła na terenie stadionu. Artyści z powodzeniem starali się dorównać sportowcom. Jako pierwszy odbył się występ dzieci zatytułowany „Przedszkolaki tańczą”. Maluchy z Przedszkola Miejskiego śpiewały i tańczyły, oklaskiwane nie tylko przez rodziców. Prawdziwy SHOW dali młodzi artyści z MOK-u. Podobały się także zabawy i konkursy poprowadzone w ramach „Estradowych wyzwań”. Gwiazdą wieczoru był zespół INDECISION. Piknik zakończyła wieczorna dyskoteka.

Na stworzenie udanej zabawy złożyła się ciężka praca wielu osób. Działania wspomnianej już prezes Mszczonowiaki Grażyny Korzonkowskiej wspomagał jej zastępca Andrzej Czeremużyński, który nadzorował przebieg całego pikniku włącznie z tradycyjną loterią fantową. Zbigniew Sasin dał wspaniały pokaz konferansjerki i poprowadził dyskotekę kończącą imprezę . O nagłośnienie pikniku zadbał Mszczonowski Ośrodek Kultury.

MM

Reklama