Igrzyska olimpijskie: Natalia Partyka blisko 1/8 finału

Natalia Partyka nie awansowała do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w tenisie stołowym w Londynie. W niedzielę przegrała z Holenderką Jie Lie 2:4 (13:11, 11:6, 14:16, 7:11, 10:12, 7:11). Szkoda nie wykorzystanej szansy, gdyż Partyka występująca na co dzień w SKTS Sochaczew prowadziła już w setach 2:0 i byłą bliska wygrania trzeciego. Później losy pojedynku odwróciły się i lepszą okazała się reprezentująca Holandię Chinka Jie Lie. W poprzednim pojedynku Partyka stoczyła emocjonujący pojedynek z Dunką Mie Skov wygrywając 4:3 (5:11, 11:3, 12:10, 8:11, 9:11, 11:7, 11:9) wprawiając w zadowolenie brytyjską publiczność, która podczas meczu wyraźnie dawała znać, że kibicuje Polce. W pierwszej rundzie Partyka miała wolny los. Nasza zawodniczka wystąpi jeszcze turnieju drużynowym. A po zakończeniu igrzysk weźmie udział w paraolimpiadzie rozgrywanej na tych samych obiektach.

Reprezentujący Polskę  Wang Zeng Yi, do niedawna związany z grodziską Bogorią, przegrał w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego w Londynie z zawodnikiem z Hiszpanii He Zhi Wenem 3:4 (11:8, 11:9, 11:7, 8:11, 3:11, 5:11, 12:14). Tym razem w decydującym secie lepszym okazał się rywal. W poprzedniej rundzie Wang Zeng Yi w podobnych okolicznościach pokonał Hugo Hoyama z Brazylii 4:3 (8:11, 11:9, 9:11, 9:11, 11:5, 11:8, 12:10).