Piłka nożna: Derby regionu pod koniec sierpnia

Piłkarze przygotowują się do rozgrywek nowego sezonu, który dla trzecio i czwartoligowców rozpocznie się 15 sierpnia. Już wiadomo, że w trzeciej kolejce mazowieckiej IV ligi dojdzie do meczu, który elektryzuje kibiców w Żyrardowie i Mszczonowie. W ostatni weekend sierpnia Żyrardowianka podejmować będzie Mszczonowiankę.

Obie drużyny mają już za sobą pierwsze sparingi. Piłkarze Żyrardowianki pokonali trzecioligową Broń Radom 1:0, a następnie uporali się z beniaminkiem IV ligi Spartą Jazgarzew 2:1. Mszczonowianka przebywała na zgrupowaniu w miejscowości Brzoza. W spotkaniu sparingowym z innym czwartoligowcem – zespołem Noteci Łabiszyn, piłkarze Mszczonowianki błysnęli formą strzelecką wygrywając 5:1. Oby taką skuteczność zaprezentowali w meczach ligowych

Piłkarze beniaminka trzeciej ligi Pogoni Grodzisk Mazowiecki jak na razie wygrali dwa mecze sparingowe. W wygranym 2:1 meczu z Hutnikiem Warszawa i zremisowanym 1:1 ze Startem Otwock bramki zdobywał tylko Tomasz Sieński. Trzeba mieć nadzieję, że omijać go będą kontuzję i jego gra przyniesie radość kibicom z Grodziska.

Reklama