Rewaloryzacja Stawów Goliana i Parku Skarbków dobiega końca

Choć wszystkie prace przy rewaloryzacji zostaną zakończone i rozliczone dopiero w sierpniu, już dziś i Stawy Goliana i Park Skarbków przyciągają oko urodą, dbałością o szczegół i różnorodnością roślin oraz urządzeń.

-To co udało się zrobić w Parku Skarbków oraz na Stawach Goliana, sprawi że Grodzisk Mazowiecki staje się wyjątkowym miejscem do odpoczynku. Jestem pewien, że przyjeżdżać tu będą nie tylko nasi mieszkańcy, ale z uroków tych miejsc korzystać będą również sąsiedzi- mówił burmistrz Grzegorz Benedykciński, oprowadzając po jeszcze zamkniętych obiektach radnych i dziennikarzy.

W tym miejscu będzie fontanna. fot. J&A Media

Oba parki są rewaloryzowane w oparciu o najlepsze projekty w kraju, które zostały wybrane w konkursach, przypomina burmistrz Grzegorz Benedykciński. To dlatego parki łączą elementy najpiękniejszych parków, np. angielskiego- naśladującego naturę ( łąka polnych kwiatów, teren z chaszczami i pokrzywami przy torach zachowany jako lęgowisko myszy szarej) a także rozrzucone, zachowane cenne drzewa. Zwrócą uwagę również elementy zaprojektowane jako najpiękniejsze akcenty roślinne (takim będzie z pewnością np. ogród różany z wodotryskiem w Parku Skarbków), a także elementy małej architektury tj. piękne lampy, balustrady, ławki oraz siłownia, miejsca do gry w szachy, liczne fontanny, stawy, mostki i drzewa podświetlane nocą, wreszcie platforma koncertowa na stawie (Stawy Goliana), gdzie będą odbywać się koncerty na wodzie, na koniec place zabaw dla różnych grup wiekowych dzieci.

Ponieważ najważniejsze prace udało się dokończyć, oba obiekty zostaną udostępnione mieszkańcom już 22 lipca, w dniu święta miasta czyli rocznicy nadania Grodziskowi Mazowieckiemu praw miejskich. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli swobodnie odpoczywać na terenie obu parków, a rodzice małych dzieci korzystać z placów zabaw. Oficjalne oddanie obu obiektów zaplanowane jest na 18 sierpnia i wówczas odbędzie się też duża impreza z koncertem Orkiestry Symfonicznej ze Lwowa./AW

Reklama