Ruszają bezpłatne badania w ramach programu „Wczesne wykrywanie raka płuc”

Bezpłatne badania przysługują osobom z powiatu żyrardowskiego, które spełniają następujące warunki: ukończyły 55 lat, palą lub paliły przynajmniej paczkę dziennie papierosów przez 20 lat, osoby z nowotworowym wywiadem rodzinnym, osoby narażone na ekspozycje czynników rakotwórczych.

 Każdy pacjent spełniający powyższe warunki powinien otrzymać od Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej skierowanie na BEZPŁATNE badanie tomografii komputerowej. Pacjenci, u których zostaną wykryte zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu.

Pacjent w dogodnym dla siebie terminie, ze skierowaniem i dokumentem tożsamości zgłasza się do:

AVI Diagnostyka Obrazowa

Ul. Bobrowiecka 1; Warszawa

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 22.00

lub w sobotę – niedzielę w godz. 8.00-20.00

Tomografia komputerowa jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym i trwa zaledwie 5 minut. Pozwala na bardzo wczesne wychwycenie nawet kilkumilimetrowych zmian. W tradycyjnym badaniu rentgenowskim widoczne jest tylko 1/5 zmian, które są widoczne w tomografii komputerowej.

W Polsce zachorowalność na raka płuca u mężczyzn umiejscawia się na 1 miejscu i na 2 u kobiet a tempo wzrostu zachorowalności na raka płuca należy do najwyższych na świecie.

Programem objęci są pacjenci z powiatów:garwoliński, żyrardowski, makowski, siedlecki, sochaczewski, ciechanowski, płoński, wyszkowski, zwoleński, płocki, przysuski.

BEZPŁATNE BADANIA będą wykonywane do 30.11 2012 r.

Odpowiedzi na dodatkowe pytanie można uzyskać pod warszawskim nr telefonu 22 880 90 80. /AW

Reklama